Bajko Stefan, mgr


Pan Stefan Bajko (2008r.)

 Człowiek, który jak mało kto zrobił tak wiele dla upowszechniania piękna regionu Puszczy Białowieskiej. Bez niego jedne z najbardziej znaczonych inicjatyw przyczyniających się do upowszechnienia walorów przyrodniczych regionu Puszczy Białowieskiej ledwie by raczkowały, a może w ogóle nie byłyby podjęte. Nam tu na myśli  strony internetowe: Dęby Puszczy Białowieskiej (www.deby.bialowieza.pl) oraz największą stronę  internetową o drzewach w Europie – Drzew Białowieskiego Parku Narodowego (www.drzewa.puszcza-bialowieska.eu). Od lat wspiera ludzi kochający Puszczę Białowieską w działaniach mających na celu ochronę i ukazanie piękna regionu Puszczy Białowieskiej. I co istotne – robi to bezinteresownie!

   Pan Stefan Bajko urodził się w Białowieży, tu też spędził swoje dzieciństwo. Po ukończeniu białowieskich szkół pojął z powiedzeniem studia na wydziale fizyki, następnie pracował jako nauczyciel w Zespole Szkół Leśnych w Białowieży. W połowie lat 90-tych rozkręcił własny biznes i z powodzeniem prowadził Camping w Grudkach – moim zdaniem najbardziej urokliwe pole namiotowe na terenie Puszczy Białowieskiej. Następnie wraz z żona – Panią Alicją Bajko -  uruchomili - moim zdaniem -najbardziej nastrojowy pensjonat w Białowieży – Pensjonat Gawra, który z powodzeniem poprowadzą do dziś.

 Myślę, że bez takich ludzi jak Pan Stefan - białowieska rzeczywistości byłaby uboższa, duża uboższa.(oprac.Tomasz Niechoda, zuberek1969@wp.pl)

 

Galeria

Copyright © 2024 - Encyklopedia Puszczy Białowieskiej,
Agnieszka Aleksiejczuk, Tomasz Niechoda